شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری آرمان آتی

اُفُــــق روشــــن ســـرمایه گذاری

صندوق سرمایه گذاری اُفق آتی

صندوق سرمایه‌گذاری نوع دوم یکی از انواع صندوق های با درآمد ثابت می‌باشد و موضوع فعالیت این صندوق، سرمایه گذاری در انواع اوراق با درآمد ثابت است. این صندوق از نوع ETF بوده و کارکرد اصلی آن رشد و نگهداشت سرمایه‌ی سرمایه‌گذارانی است که به دنبال سرمایه گذاری بدون ریسک یا با ریسک حداقلی هستند. صندوق درآمد ثابت نوع دوم افق آتی عمده سرمایه‌گذاری خود را در اوراق با درآمد ثابت انجام داده و به همین دلیل در دسته صندوق های بدون ریسک قرار می‌گیرد.

نحوه پرداخت سود در افق آتی

سود صندوق سرمایه‌گذاری نوع دوم افق آتی با نماد “آفاق” ، از نوع روزشمار است. و جالب است که در سپرده های کوتاه مدت بانک نیز سود به صورت ماه شمار محاسبه می‌شود. تفاوت سودهای روزشمار و ماه شمار در نوع محاسبه سود آن است.

در رابطه با تفاوت این دو سود؛ در سپرده ماه شمار، هر ماه به کمترین مانده‌ی موجود در حساب، سود تعلق میگیرد. اما در روش سود روزشمار، سرمایه‌‌گذار به ازای هر روز سود دریافت می‌نماید. به علاوه با توجه به این که در این صندوق سهام وجود ندارد، در دسته سپرده‌گذاری‌های بدون ریسک قرار گرفته و سود دهی پایداری دارد. سود سرمایه‌گذاری در این صندوق ماهیانه به حساب تعریف شده در سجام شما واریز میگردد. 

نحوه سرمایه گذاری در افق آتی

نحوه‌ی سرمایه‌گذاری در صندوق درآمد ثابت نوع دوم افق آتی:

صندوق سرمایه گذاری نوع دوم در دسته صندوق های قابل معامله یا ETF قرار می‌گیرد در نتیجه خرید و فروش این صندوق‌ها  از سامانه آنلاین تمام کارگزاری‌ها امکان پذیر است. مهمترین ویژگی صندوق‌های قابل معامله (EFT) داد و ستد پذیر بودن آن‌ها است؛ در حقیقت به این معنا که معاملات واحدهای صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بازار سرمایه و در طول مدت ساعات فعالیت بازار انجام شده؛ درنتیجه  از ویژگی‌های این نوع از صندوق‌ها از جمله آفاق قابل معامله بودن آن‌ها در ساعات معاملات می‌باشد. شما میتوانید با جست و جوی نماد “آفاق” در پلتفرم‌های کارگزاری مورد نظر و دلخواه خود اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

ترکیب دارایی صندوق

مرکز تماس و پشتیبانی