صندوق سرمایه‌گذاری چیست؟

صندوق سرمایه‌گذاری بورسی از ابزارهای نوین سرمایه‌گذاری هستند که تحت نظارت سازمان بورس منابع مردم را جمع‌آوری کرده و در اوراق بهادار بورسی سرمایه‌گذاری می‌کنند. هر صندوق سرمایه‌گذاری دارای اساسنامه و امیدنامه‌ای است که حوزه سرمایه‌گذاری آن رامشخص می‌کند.

صندوق درآمد ثابت

ارزش آفرین گلرنگ

صدور و ابطال

صندوق ارزش آفرین گلرنگ یک صندوق درآمد ثابت مناسب برای افراد ریسک گریز است که به دنبال سود ماهیانه بدون ریسک اما بیشتر از سودهای بانکی هستند! این صندوق تحت مدیریت آرمان آتی در سال 1394 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار با شماره 37905 ثبت گردیده است و از زمان فعالیت خود تا کنون به طور میانگین 25 درصد بازدهی سالیانه داشته است.

پرداخت سود ماهانه

بدون ریسک

آرمان آتی کوثر

ETF

صندوق آرمان آتی کوثر یکی دیگر از صندوق‌های درآمد ثابت تحت مدیریت آرمان آتی است که از نوع قابل معامله در بازار می‌باشد و همانند دیگر صندوق‌های درآمد ثابت واریز سود ماهیانه دارد. صندوق درآمد ثابت آرمان آتی کوثر سال 1394 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار با شماره 37648 ثبت گردیده است و از زمان فعالیت خود تا کنون به طور میانگین 34 درصد بازدهی سالیانه داشته است؛ که بیش از دو برابر اکثر سودهای بانکی است!

نقد شوندگی آسان

بدون ریسک

صندوق در سهام

سبحان

صدور و ابطال

صندوق در سهام تحت مدیریت آرمان آتی با نام صندوق سرمایه‌گذاری مشترک سبحان مناسب برای سرمایه‌گذارانی است که می‌خواهند از سوددهی بازار بورس جا نمانند و از سرمایه‌شان را در برابر تورم محافظت کنند. این صندوق سال 1392 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار با شماره 31852 ثبت گردیده است و از زمان فعالیت خود تاکنون به‌طور میانگین 275 درصد بازدهی سالیانه داشته است.

پر سود

ریسک معقول

صندوق مختلط

آرمان سپهر آشنا

ETF

صندوق مختلط آرمان سپهر آشنا با نماد 'آسام' یکی از صندوق‌های قابل معامله تحت مدیریت آرمان آتی است که با میانگین بازدهی سالیانه 138 درصد یکی از برترین صندوق‌های مختلط کشور است. این صندوق سال 1392 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار با شماره 32439 ثبت گردیده است. صندوق‌های مختلط برای آن دسته از سرمایه‌گذارانی که ریسک سرمایه‌گذاری در صندوق‌های در سهام برایشان بیش‌ازحد تحمل است و سود صندوق‌های درآمد ثابت برایشان کافی نیست گزینهٔ مناسبی است.

سود معقول

کم ریسک

نقد شوندگی آسان

صندوق بازارگردانی

آرمان اندیش

بازار شفاف، کارا و کارآمد برای تأمین نقدینگی‌های خود و عمق بخشیدن به بازار نیاز به رکن بازارگردان دارد. رکن بازارگردانی به سه شکل امکان‌پذیر است، در شکل اول، بازارگردانی روی یک تک سهم صورت می‌پذیرد. در شکل دوم، بازارگردانی به شکل صندوق بازارگردانی در یک صنعت یا چند صنعت و در مجموعه‌ای از سهام روی می‌دهد و در آخرین شکل آن بازارگردانی توسط سهامدار عمده شرکت‌های بورسی صورت می‌پذیرد. صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی آرمان اندیش با دریافت مجوز تأسیس از سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ 1391/06/22 فعالیت خود را آغاز نموده است.

صندوق جسورانه

جسورانه یکم آرمان آتی

سرمایه‌گذاری جسورانه (Venture Capital) یک مدل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا و شرکت‌های کوچک با پتانسیل رشد بلندمدت است، درواقع این نوع سرمایه‌گذاری منبع بسیار مهمی برای راه‌اندازی کسب‌و‌کارهایی است که کوچک‌تر از آن هستند که بتوان دسترسی مناسب به بازار سرمایه یا بانک‌ها داشته باشند و عمدتاً از ریسک بالا و به‌تبع بازدهی مورد انتظار بالایی برای سرمایه‌گذار برخوردارند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه درواقع صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که پول سرمایه‌گذارانی که به دنبال بهره‌مندی از کسب‌وکارهای نوپا (استارت آپ‌ها) و کسب‌وکارهای کوچک و متوسط هستند و پتانسیل رشد بالایی دارند را با ایجاد پرتفوی مدیریت می‌کنند و این نوع از سرمایه‌گذاری‌ها، سرمایه‌گذاری‌هایی با بازده و ریسک بالا محسوب می‌شوند.

صندوق پروژه

آرمان پرند مپنا

صندوق سرمایه‌گذاری پروژه، ابزاری جهت تأمین مالی از طریق سرمایه یا حقوق صاحبان سهام (Equity) است که با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تأسیس‌شده و به جمع‌آوری سرمایه از عموم و تخصیص آن به سرمایه‌گذاری در ساخت و تکمیل پروژه معین اشاره‌شده در امیدنامه و طرح توجیهی صندوق، می‌پردازد. در این نوع صندوق‌ها، سرمایه‌گذاران مستقیماً در منافع حاصل از اجرای پروژه سهیم بوده و موضوع صندوق ساخت و تکمیل پروژه‌ای خاص و سپس پایان یافتن فعالیت صندوق و تقسیم عواید حاصل از اجرای پروژه با توجه به ساختار پیش‌بینی‌شده در طرح توجیهی صندوق است.

نیاز به مشاوره دارید؟

021-91006580