در حال حاضر شما حتی با مبلغ حدود 100 هزار تومان می‌توانید دریکی از صندوق‌های آرمان آتی به نام” صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت ارزش‌آفرین گلرنگ” سرمایه‌گذاری کنید.

با توجه به قوانین و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار تضمین سود در بازار سرمایه مجاز نیست. چراکه با توجه به نوسانات بازار سرمایه هیچ تضمینی در سودهای صندوق‌ها وجود ندارد و به‌صورت دقیق قابل پیش‌بینی نخواهد بود.

صندوق‌ها با مجوز سازمان بورس و تحت نظارت سازمان فعالیت می‌کنند. سایر ارکان صندوق مثل متولی و حسابرس هم نظارت پیوسته بر عملکرد صندوق‌ها دارند. تمام نقل‌وانتقال وجوه و خریدوفروش‌های صندوق توسط این نهادهای ناظر کنترل می‌شود.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری  مجوز تأسیس و فعالیت خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ می‌نمایند و هر صندوق دارای حسابرس و متولی مورد تأیید سازمان بورس و اوراق بهادار  است . لذا امکان سوءاستفاده و کلاه‌برداری وجود ندارد.

بسته به شکل و نوع فعالیت صندوق‌ها  بازدهی هر یک متفاوت است. برای اطلاع دقیق از بازدهی صندوق های ما، می‌توانید به سایت رسمی هر صندوق مراجعه و بازدهی آن را در دوره‌های مختلف ببینید.

بله  صندوق‌ درآمد ثابت آرمان آتی که عبارت‌ است از “ارزش‌آفرین گلرنگ” سود سرمایه‌گذاری شمارا به‌صورت ماهانه پرداخت می‌کند.(مانند نحوه پرداخت سودهای بانکی که ماهانه هست)

در ادامه صندوق درآمد ثابت دیگر آرمان آتی “صندوق آرمان آتی کوثر” هست که سود سرمایه گذاری هر ماه به ارزش یونیت شما اضافه می شود.

به فرآیند خرید واحدهای صندوق  “صدور” و به فرآیند فروش واحدهای سرمایه‌گذاری و دریافت مبلغ سرمایه‌گذاری شده، “ابطال” گفته می‌شود. که این موارد فقط در صندوق‌های صدور و ابطالی موضوعیت داشته و در مورد صندوق‌های ،ETF روند همانند خریدوفروش سهام از طریق کارگزاری صورت می‌گیرد.

واحد سرمایه‌گذاری یا یونیت کمترین مقداری است که قابلیت صدور، ابطال یا خرید و فروش را دارد.

بسته به اینکه در کدام صندوق سرمایه‌گذاری کرده‌اید دو الی سه روز کاری بعد از واریز وجه، تعداد واحدهای سرمایه گذاری شده شما مشخص می‌شود.

تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری شما در داشبورد حساب کاربری‌تان حداکثر ظرف 3 روز کاری افزایش خواهد یافت. نرخ صدوری که در تمام صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشاهده می‌نمایید مربوط به‌روز قبل هست بنابراین نرخ صدور امروز یک روز کاری بعد مشخص خواهد شد.

در دوره اول بسته به اینکه در کدام روز از دوره صندوق نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کرده اید، سود شما به‌صورت روزشمار

( اختلاف نرخ صدور و نرخ ابطال پایان دوره ) محاسبه می‌گردد که ممکن است از سود اعلامی کمتر باشد اما از دوره بعدی همان نرخ سود اعلامی تعلق می‌گیرد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آرمان آتی کوثر و ارزش‌آفرین گلرنگ، از مصادیق بند 20 ماده یک قانون بازار اوراق بهادار مصوب مجلس شورای اسلامی بوده و از این لحاظ فعالیت این صندوق‌ها کاملاً قانونی و در سیطره حکومت جمهوری اسلامی است و این قوانین همگی مصوب مجلس شورای اسلامی است و انطباق آن با شریعت اسلام توسط شورای نگهبان تأییدشده است.

سود صندوق‌های آرمان آتی به‌حساب معرفی‌شده در سامانه سجام هر فرد واریز می‌گردد.

سقف واریز از طریق درگاه برای صدور مبلغ 500 میلیون ریال بوده و برای ابطال سقفی وجود ندارد. سقف مذکور برای واریز و صدور به دلیل محدودیت‌های بانک مرکزی برای جلوگیری از پول‌شویی اعمال‌شده است.همچنین هر فرد با کد ملی منحصربه‌فرد خود می‌تواند در طی شبانه‌روز حداکثر به میزان 1,000,000,000 (حداقل از طریق 2 فقره کارت‌بانکی) ریال با کارت‌های بانکی خود تراکنش خرید انجام دهد. جمع مبالغی که از طریق دستگاه POS یا به‌صورت آنلاین در طی روز پرداخت‌شده از مبلغ 500 میلیون ریال کسر می‌گردد. مبالغ بیشتر باید از طریق فیش بانکی انجام شود.

سبدهای اختصاصی همان‌طور که از اسم آن پیداست مختص هر سرمایه‌گذار و به نام او تشکیل می‌شوند. تشکیل سبدهای اختصاصی با توجه به میزان ریسک‌پذیری و اهداف شخصی سرمایه‌گذار انجام می‌شود اما مالکیت در صندوق‌های سرمایه گذاری به‌صورت مشاع بوده و ممکن است سطح ریسک آن از میزان تحمل ریسک شما بیشتر یا کمتر باشد.

با توجه به اعلام شرکت «سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه»کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادار و بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف به ثبت‌نام در این سامانه هستند. ثبت‌نام در این سامانه به‌منظور سهولت احراز مدارک شناسایی و اطلاعات افراد برای کلیه خدمات بازار سرمایه بوده و پیش‌نیاز آن است.

برای اطلاعات بیشتر به سامانه سجام به آدرس sejam.ir  مراجعه نمایید.

NAV ابطال از حاصل تقسیم کل خالص ارزش فروش دارایی‌های صندوق با نرخ روز و پرداخت کلیه بدهی‌های صندوق از طریق آن بر تعداد واحدهای سرمایه گذاری صندوق به دست می‌آید.

خدمت سبد گردانی اختصاصی در آرمان آتی با حداقل صد میلیون تومان سرمایه قابل انجام است.

سود واحدهای صندوق روز کاری بعد از تاریخ بیست و ششم هرماه به‌حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌شود.

ابتدا پس از انجام تست ریسک پذیری، قرار دادی یک‌ساله که در هرزمانی به درخواست مشتری قابل فسخ هست، منعقد میگردد. به نام مشتری یک کد PRX توسط سبد گردان ایجاد می شود که نمایان گر این است که مالکیت دارایی های سبد برای مشتری است اما انجام معاملات توسط سبدگردان صورت میپذیرد. در این قرارداد تا 20 درصد سود ساخته‌شده فقط شامل کارمزد ثابت سبد گردانی که مبلغ ناچیزی است می شود اما کارمزدهای نقل و انتقال سهام و معاملات به عهده مشتری خواهد بود. در صورتی که سود ساخته‌شده بیشتر از 20 درصد باشد، سبد گردان درصدی از مازاد سود را به عنوان کارمزد متغیر دریافت خواهد کرد. البته این موارد با توجه به مبلغ سرمایه‌گذاری متغیر هستند.  مشتری قابلیت انجام معاملات را در سبد اختصاصی ندارد اما می‌تواند جریان معاملات را مشاهده کند ضمنا بصورت ماهیانه گزارش عملکرد سبد برای مشتری توسط کارشناسان سبد ارسال میگردد.