سوالات عمومی

سوالات عمومی:

در حال حاضر شما حتی با مبلغ حدود 100 هزار تومان می‌توانید دریکی از صندوق‌های آرمان آتی به نام” صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت ارزش‌آفرین گلرنگ” سرمایه‌گذاری کنید. این مبلغ در مورد صندوق های قابل معامله حداقل 500 هزار تومان میباشد.

سقف واریز از طریق درگاه برای صدور مبلغ 500 میلیون ریال بوده و برای ابطال سقفی وجود ندارد. سقف مذکور برای واریز و صدور به دلیل محدودیت‌های بانک مرکزی برای جلوگیری از پول‌شویی اعمال‌شده است.همچنین هر فرد با کد ملی منحصربه‌فرد خود می‌تواند در طی شبانه‌روز حداکثر به میزان 1,000,000,000 (حداقل از طریق 2 فقره کارت‌بانکی) ریال با کارت‌های بانکی خود تراکنش خرید انجام دهد. جمع مبالغی که از طریق دستگاه POS یا به‌صورت آنلاین در طی روز پرداخت‌شده از مبلغ 500 میلیون ریال کسر می‌گردد. مبالغ بیشتر باید از طریق فیش بانکی انجام شود.

با توجه به اعلام شرکت «سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه»کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادار و بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف به ثبت‌نام در این سامانه هستند. ثبت‌نام در این سامانه به‌منظور سهولت احراز مدارک شناسایی و اطلاعات افراد برای کلیه خدمات بازار سرمایه بوده و پیش‌نیاز آن است.

برای اطلاعات بیشتر به سامانه سجام به آدرس sejam.ir  مراجعه نمایید.

بله، براساس قانون مبارزه با پولشویی هر سرمایه‌گذاری که در صندوق‌های سرمایه‌گذاری ثبت نام کرد و اقدام به خرید واحدهای سرمایه گذاری نمود، ملزم است که مبلغ سرمایه‌گذاری را از حساب بانکی خود به حساب بانک واریز کند.

کسانی که به سن قانونی نرسیده‌اند – اعم از نوجوانان، جوانان و … و حتی افرادی که دیپلم ندارند، می‌توانند کد بورسی دریافت کنند. بنابراین، این افراد می‌توانند در صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) همانند آرمان آتی کوثر و افق آتی سرمایه‎‌گذاری کنند؛ اما در صندوق‌های سرمایه گذاری صدور و ابطالی همانند ارزش آفرین گلرنگ ، سبحان موضوع به شکل دیگری است؛ افرادی که به سن قانونی نرسیده‌اند از طریق ولی یا قیم اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند.

خیر، حساب بانکی برای هر سرمایه گذار باید به صورت انفرادی باشد.

برای بازیابی رمز عبور کافیست وارد وبسایت صندوق شوید. در صفحه ورود گزینه «فراموشی کلمه عبور» را انتخاب کرده و سپس کد ملی خود را وارد کنید. کد بازیابی از طریق پیامک به شماره همراه شما که قبل‌تر نزد صندوق ثبت شده ارسال می‌گردد. با وارد کردن کد ارسال شده می‌توانید رمز عبور جدید تعریف کرده و وارد صفحه شخصی‌تان شوید.

گواهی واحدهای سرمایه گذاری در حال حاضر از طریق حساب کاربری صندوق در قسمت لیست گواهی قابل دریافت است .

فرآیند سجامی شدن شامل دو مرحله می باشد مرحله اول: ورود به سایت سجام و ثبت نام بر روی سایت مرحله دوم: دریافت کد پیگیری ده رقمی سجام که برای سرمایه گذار پیامک می شود. سرمایه گذار در صورتی سجامی کامل شده است که عبارت “تایید سهام دار در سجام” را درر پروفایل سجام خود ببیند.

پس از ثبت نام بر روی سایت سجام و احراز هویت در سامانه سجام، از طریق گزینه ورود سرمایه گذاران بر روی سایت صندوق ثبت نام انجام شده و بلافاصله بعد از تکمیل فرآیند ثبت نام فعالسازی صندوق انجام می شود و امکان ثبت درخواست صدور فراهم میباشد ، در فرآیند ثبت نام نسبت به انتخاب نام کاربری و رمز دقت و از کلمات تکراری و رایج کمتر استفاده شود . *درصورتی که یکی از فیلد های اطلاعات سرمایه گذار در سجام تکمیل نشده باشد فرایند ثبت نام انجام نمی شود .

در صورت انتخاب واریز از طریق فیش بانکی سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق مراجعه حضوری به شعب کلیه بانک ‌ها به میزان نامحدود به حساب‌های بانکی صندوق درخواست انتقال وجه (ساتنا یا پایا) ارائه نموده و پس از واریز شماره فیش یا شماره پیگیری را در فیلد مربوطه درج و تصویر فیش را بارگذاری نمایند. همچنین سرمایه‌گذاران محترم می‌توانند با توجه به سقف‌های تعیین ‌شده توسط بانک خود، از طریق اینترنت‌ بانک یا همراه بانک خود بدون مراجعه حضوری به بانک، نسبت به جابجایی پول به حساب‌های صندوق اقدام و فایل رسید را در فیلد مربوطه بارگذاری کنند. توضیح مهم: در صورت انتخاب درگاه پرداخت اینترنتی برای واریز، مبلغ واریزی مطابق مقررات بانک مرکزی و مرکز شاپرک، یک روز پس از پرداخت به حساب صندوق واریز خواهد شد. همچنین حداکثر مبلغ قابل ‌واریز ازطریق درگاه معادل 500 میلیون ریال برای یک کارت بانکی و حداکثر یک میلیارد ریال برای هر کد ملی (2 کارت بانکی مختلف، هر یک 500 میلیون ریال) منحصربه‌فرد است. توضیح مهم: جهت اطلاع از محدودیت های انتقال وجه حضوری یا اینترنتی لازم است سرمایه گذار با بانک خود چک کند.

شخص وکیل با مراجعه به اداره مالیات اقدام به ثبت دارایی متوفی میکند و اداره مالیات پس از استعلام مبنی بر اعلام مانده حساب موجود نزد صندوق، گواهی مالیات بر ارث را صادر می کند و شخص وکیل پس از پرداخت مالیات بر ارث می تواند نامه مالیات را به همراه مدارک زیر جهت انجام امورمربوطه به یکی از شعب صندوق ارائه دهد. 1-گواهی فوت 2-نامه انحصار وراثت از دادگستری 3-نامه اداره مالیات 4-مدارک هویتی وراث ( در صورت عدم حضور وراث کپی برابر اصل مدارک) 5-گردش حساب مرحوم ( به علت ابطال شدن واحدها و اطلاع از عدم واریزی ) 6-وکالتنامه از وراث برای انجام امور مربوطه در صندوق های سرمایه گذاری 7-برگه پر شده شماره حساب و شبا از وراث( شماره حساب و شبا باید به اسم خود شخص باشد ،جز مواردی که اسم و شماره حساب فرد خاصی در وکالتنامه قید شده باشد )

«سجام» مخفف «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» است که توسط شرکت «سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه» و زیر نظر سازمان بورس با هدف ایجاد سامانه یکپارچه، فراگیر و ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر به سرمایه‌گذاران ایجاد شده است.

شما می توانید با مراجعه به سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی به آدرس https://profilesejam.csdiran.ir/  نسبت به سجامی شدن اقدام نمایید.

طبق اعلام شرکت «سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه» کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادار و بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف به ثبت‌نام در این سامانه هستند. ثبت‌نام در این سامانه جایگزین ارائه تمامی مدارک و اطلاعات ضروری خواهد بود که اشخاص موظف‌اند هنگام دریافت خدمات نسبت به ارائه آن‌ها اقدام کنند. در پایان مهلت تعیین‌شده هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی‌تواند بدون ثبت‌نام در این سامانه، در بازار سرمایه خدماتی از قبیل خریدوفروش اوراق بهادار و صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و … را دریافت کند.

افراد حقوقی یا نماینده آنها با مراجعه به سایت صندوق ها قسمت ثبت نام حقوقی و بارگذاری مدارک ذیل می توانند اقدام به ثبت نام نمایند:

اساسنامه

آگهی تاسیس

آخرین آگهی تغییرات ثبت شده در روزنامه رسمی

مدارک اثبات کننده سمت برای نماینده سرمایه گذار

شناسنامه و کارت ملی اشخاص حقیقی هیات مدیره و نماینده سرمایه گذار

تکمیل فرم احراز هویت با امضای تمامی صاحبان امضای مجاز

با توجه به اینکه در بازار سرمایه پول و سهام (دارایی‌های با نقد شوندگی بسیار بالا) معامله می‌شود و قاعدتا هر سرمایه گذاری با تلاش زیاد منابعی را برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه مهیا کرده است، بنابراین عقل سلیم حکم می‌کند که سرمایه‌گذاران از طریق شرکت‌ها‌ی رسمی و دارای مجوز فرایند مدیریت دارایی‌ها را انجام دهند.

اشخاصی که با قول‌های واهی صحبت از بازدهی‌های چند صد درصدی می‌کنند، معمولا کارشان این است که منابع مردم عادی را در اختیار گرفته و از اهرم آن برای کسب بازدهی شخصی استفاده می کنند. قراردادهای منعقد شده با این افراد هیچ اعتباری ندارد و در هیچ مرجعی قابل پیگیری نیست.

به عبارتی از آنجا که هیچ شخص ثالثی (امین سبد) بر قرارداد نظارت ندارد، فرایند گزارشگری از این افراد مشخص نیست. در ضمن معمولا مکان ثابتی هم برای مراجعه به این افراد وجود ندارد. بنابراین نباید پول بی زبان را به افراد سر زبان دار داد!

بارها دیده یا شنیده‌ایم که افرادی با دادن وعده و وعید مبالغی را از سرمایه گذاران گرفته و آن را صرف بالابردن سهام بی ارزش خود نموده‌اند. در پایان نه تنها سرمایه گذار سود نمی‌برد بلکه با ضرر هنگفتی نیر مواجه شده و گاهی حتی قادر به فروش سهم خود نیز نمی‌شود.

تمامی افراد حقیقی و حقوقی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بورس و سایر اوراق بهادار و کسب سود هستند اما وقت و دانش کافی برای ورود به بازارهای مالی را ندارند، می‌توانند با استفاده از دانش متخصصان شرکت‌های سبدگردانی در کنار شغل اصلی خود بدون صرف وقت در این بازارها نیز سرمایه‌گذاری کنند.

قیمت صدور هر واحد، همان قیمت خرید هر واحد سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها است و قیمت ابطال هر واحد، به منزله قیمت فروش واحدهای سرمایه‌گذاری و انصراف در سرمایه‌گذاری صندوق است. قیمت ابطال از تقسیم خالص کل ارزش دارایی‌های صندوق بر تعداد واحد دست سرمایه‌گذاران محاسبه می‌شود. قیمت صدور با قیمت ابطال به میزان کارمزد مورد نیاز مدیر صندوق جهت خرید اوراق بهادار موجود در صندوق اختلاف دارد.

در صورتی که فرزند شما به سن قانونی (۱۸ سال) نرسیده باشد و شما ولی وی باشید می‌توانید ولایتا برای ایشان سرمایه‌گذاری کنید. برای سایر اشخاص تنها با داشتن وکالت‌نامه که در آن صراحتا خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری ذکر شده باشد این امکان وجود دارد.

بله. سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به سایت هر یک از صندوق‌های صدور و ابطالی، ثبت نام سجامی کرده نام کاربری و رمز عبور دریافت کنند. پس از آن می‌توانند واحدهای صندوق را به صورت آنلاین صادر کرده یا باطل کنند. امکان سرمایه‌گذاری از طریق «سامانه سرمایه‌گذاری آرمان آتی» نیز وجود دارد.

مدت قرارداد یک سال است ولی با اتمام یک سال طرفین می‌توانند آن را برای یک سال دیگر تمدید کنند و همچنین در طول مدت سبدگردانی، امکان افزایش یا کاهش سرمایه و یا فسخ قرارداد پیش از زمان اتمام قرارداد سبدگردانی نیز وجود دارد.

صندوق های سرمایه گذاری به شماره حساب تعریف شده شما در سامانه سجام متصل هستند ، لذا اگر تغییری لازم است باید از طریق سامانه سجام اقدام نمایید.

مشکلات ورود به سامانه معمولا به علت فراموشی رمز عبور و یا نام کاربری است، نام کاربری شما کد ملی شماست و اگر پسوردتان را فراموش کرده اید درخواست رمز عبور مجدد نمایید تا از طریق شماره تلفن همراه مربوط به کد ملی شما عمل تعویض رمز عبور انجام شود. اگر بازهم موفق به ورود نشدید با اعمال کلید های ctrl+ f5 مجدد تلاش نمایید.

مشکل درگاه پرداخت عموما مربوط به بانک مربوطه و یا کارت بانکی شما است،و از طریق اوپراتور های صندوق قابل رفع نیست، با این حال میتوانید بعد از حصول اطمینان از عدم مشکل کارت بانکی خود با واحد مالی تماس بگیرید.

لطفا کد ملی خود را همراه شماره تماس خود در یکی از بخشهای زیر ثبت و ارسال نمایید:

1-سامانه چت آنلاین

2- از طریق این لینک :
https://armanati.com/%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1-%d8%b3%d8%b1%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%87-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1%db%8c/
3-از طریق ایمیل info@armanati.com

4-تماس با 91006580

 

برای هرگونه امور بانکی و سرمایه گذاری لازم است وی پی ان ایران را تهیه نموده و سپس اقدام به ثبت نام و سرمایه گذاری نمایید.

طبق الزامات پولشویی امکان سرمایه گذاری برای شخص دیگر وجود ندارد، همچنین برای ثبت نام باید حتما کد ملی و شماره موبایل تایید شده با کد ملی شخص در دسترس باشد و باید مبلغ  سرمایه گذاری حتما از طریق حساب خود سرمایه گذار به حساب صندوق واریز گردد.

سوالات مربوط به صندوق های سرمایه گذاری

در حال حاضر شما حتی با مبلغ حدود 100 هزار تومان می‌توانید دریکی از صندوق‌های آرمان آتی به نام” صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت ارزش‌آفرین گلرنگ” سرمایه‌گذاری کنید. این مبلغ در مورد صندوق های قابل معامله حداقل 500 هزار تومان میباشد.

با توجه به قوانین و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار تضمین سود در بازار سرمایه مجاز نیست. چراکه با توجه به نوسانات بازار سرمایه هیچ تضمینی در سودهای صندوق‌ها وجود ندارد و به‌صورت دقیق قابل پیش‌بینی نخواهد بود.

صندوق‌ها با مجوز سازمان بورس و تحت نظارت سازمان فعالیت می‌کنند. سایر ارکان صندوق مثل متولی و حسابرس هم نظارت پیوسته بر عملکرد صندوق‌ها دارند. تمام نقل‌وانتقال وجوه و خریدوفروش‌های صندوق توسط این نهادهای ناظر کنترل می‌شود.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری  مجوز تأسیس و فعالیت خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ می‌نمایند و هر صندوق دارای حسابرس و متولی مورد تأیید سازمان بورس و اوراق بهادار  است . لذا امکان سوءاستفاده و کلاه‌برداری وجود ندارد.

بسته به شکل و نوع فعالیت صندوق‌ها  بازدهی هر یک متفاوت است. برای اطلاع دقیق از بازدهی صندوق های ما، می‌توانید به سایت رسمی هر صندوق مراجعه و بازدهی آن را در دوره‌های مختلف ببینید.

بله  صندوق‌ درآمد ثابت آرمان آتی که عبارت‌ است از “ارزش‌آفرین گلرنگ” سود سرمایه‌گذاری شمارا به‌صورت ماهانه پرداخت می‌کند.(مانند نحوه پرداخت سودهای بانکی که ماهانه هست)

در ادامه صندوق درآمد ثابت دیگر آرمان آتی “صندوق آرمان آتی کوثر” هست که سود سرمایه گذاری هر ماه به ارزش یونیت شما اضافه می شود.

به فرآیند خرید واحدهای صندوق  “صدور” و به فرآیند فروش واحدهای سرمایه‌گذاری و دریافت مبلغ سرمایه‌گذاری شده، “ابطال” گفته می‌شود. که این موارد فقط در صندوق‌های صدور و ابطالی موضوعیت داشته و در مورد صندوق‌های ،ETF روند همانند خریدوفروش سهام از طریق کارگزاری صورت می‌گیرد.

واحد سرمایه‌گذاری یا یونیت کمترین مقداری است که قابلیت صدور، ابطال یا خرید و فروش را دارد.

بسته به اینکه در کدام صندوق سرمایه‌گذاری کرده‌اید دو الی سه روز کاری بعد از واریز وجه، تعداد واحدهای سرمایه گذاری شده شما مشخص می‌شود.

تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری شما در داشبورد حساب کاربری‌تان حداکثر ظرف 3 روز کاری افزایش خواهد یافت. نرخ صدوری که در تمام صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشاهده می‌نمایید مربوط به‌روز قبل هست بنابراین نرخ صدور امروز یک روز کاری بعد مشخص خواهد شد.

در دوره اول بسته به اینکه در کدام روز از دوره صندوق نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کرده اید، سود شما به‌صورت روزشمار

( اختلاف نرخ صدور و نرخ ابطال پایان دوره ) محاسبه می‌گردد که ممکن است از سود اعلامی کمتر باشد اما از دوره بعدی همان نرخ سود اعلامی تعلق می‌گیرد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آرمان آتی کوثر و ارزش‌آفرین گلرنگ، از مصادیق بند 20 ماده یک قانون بازار اوراق بهادار مصوب مجلس شورای اسلامی بوده و از این لحاظ فعالیت این صندوق‌ها کاملاً قانونی و در سیطره حکومت جمهوری اسلامی است و این قوانین همگی مصوب مجلس شورای اسلامی است و انطباق آن با شریعت اسلام توسط شورای نگهبان تأییدشده است.

سود صندوق‌های آرمان آتی به‌حساب معرفی‌شده در سامانه سجام هر فرد واریز می‌گردد.

سقف واریز از طریق درگاه برای صدور مبلغ 500 میلیون ریال بوده و برای ابطال سقفی وجود ندارد. سقف مذکور برای واریز و صدور به دلیل محدودیت‌های بانک مرکزی برای جلوگیری از پول‌شویی اعمال‌شده است.همچنین هر فرد با کد ملی منحصربه‌فرد خود می‌تواند در طی شبانه‌روز حداکثر به میزان 1,000,000,000 (حداقل از طریق 2 فقره کارت‌بانکی) ریال با کارت‌های بانکی خود تراکنش خرید انجام دهد. جمع مبالغی که از طریق دستگاه POS یا به‌صورت آنلاین در طی روز پرداخت‌شده از مبلغ 500 میلیون ریال کسر می‌گردد. مبالغ بیشتر باید از طریق فیش بانکی انجام شود.

سبدهای اختصاصی همان‌طور که از اسم آن پیداست مختص هر سرمایه‌گذار و به نام او تشکیل می‌شوند. تشکیل سبدهای اختصاصی با توجه به میزان ریسک‌پذیری و اهداف شخصی سرمایه‌گذار انجام می‌شود اما مالکیت در صندوق‌های سرمایه گذاری به‌صورت مشاع بوده و ممکن است سطح ریسک آن از میزان تحمل ریسک شما بیشتر یا کمتر باشد.

با توجه به اعلام شرکت «سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه»کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادار و بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف به ثبت‌نام در این سامانه هستند. ثبت‌نام در این سامانه به‌منظور سهولت احراز مدارک شناسایی و اطلاعات افراد برای کلیه خدمات بازار سرمایه بوده و پیش‌نیاز آن است.

برای اطلاعات بیشتر به سامانه سجام به آدرس sejam.ir  مراجعه نمایید.

NAV ابطال از حاصل تقسیم کل خالص ارزش فروش دارایی‌های صندوق با نرخ روز و پرداخت کلیه بدهی‌های صندوق از طریق آن بر تعداد واحدهای سرمایه گذاری صندوق به دست می‌آید.

سود واحدهای صندوق روز کاری بعد از تاریخ بیست و ششم هرماه به‌حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌شود.

بله، براساس قانون مبارزه با پولشویی هر سرمایه‌گذاری که در صندوق‌های سرمایه‌گذاری ثبت نام کرد و اقدام به خرید واحدهای سرمایه گذاری نمود، ملزم است که مبلغ سرمایه‌گذاری را از حساب بانکی خود به حساب بانک واریز کند.

کسانی که به سن قانونی نرسیده‌اند – اعم از نوجوانان، جوانان و … و حتی افرادی که دیپلم ندارند، می‌توانند کد بورسی دریافت کنند. بنابراین، این افراد می‌توانند در صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) همانند آرمان آتی کوثر و افق آتی سرمایه‎‌گذاری کنند؛ اما در صندوق‌های سرمایه گذاری صدور و ابطالی همانند ارزش آفرین گلرنگ ، سبحان موضوع به شکل دیگری است؛ افرادی که به سن قانونی نرسیده‌اند از طریق ولی یا قیم اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند.

خیر، حساب بانکی برای هر سرمایه گذار باید به صورت انفرادی باشد.

سایت صندوق گزارش‌های مفصلی از عملکرد صندوق ارائه می‌دهد که به صورت روزانه بروز رسانی می ‌شود. علاوه بر این از وبسایت FIPIRAN.COM مربوط به شرکت مدیریت فناوری بورس تهران اطلاعات مقایسه‌ای تمام صندوق‌های تحت نظارت سازمان بورس را منتشر می‌کند.

ساعت کاری از ساعت 8 الی 4 از شنبه تا چهارشنبه میباشد.

برای بازیابی رمز عبور کافیست وارد وبسایت صندوق شوید. در صفحه ورود گزینه «فراموشی کلمه عبور» را انتخاب کرده و سپس کد ملی خود را وارد کنید. کد بازیابی از طریق پیامک به شماره همراه شما که قبل‌تر نزد صندوق ثبت شده ارسال می‌گردد. با وارد کردن کد ارسال شده می‌توانید رمز عبور جدید تعریف کرده و وارد صفحه شخصی‌تان شوید.

صندوق پروژه آرمان پرند مپنا و صندوق بازارگردانی آرمان اندیش فقط توسط اشخاص حقوقی قابل سرمایه گذاری است. همچنین سرمایه گذاری در صندوق جسورانه یکم آرمان آتی شرایط ویژه خود را دارد.

صندوق آرمان اندیش از نوع اختصاصی بازارگردانی بوده و سرمایه گذاری عموم در آن امکان پذیر نیست.

سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری معمولا بازدهی بهتری نسبت به حساب های بانکی بلند مدت دارد و در صندوق های سرمایه گذاری نیازی نیست تا سرمایه برای مدت یکسال در صندوق بماند تا بازدهی شامل سرمایه گذار شود. در صندوق های سرمایه گذاری هر سرمایه گذار متناسب با مدت سرمایه گذاری از بازدهی صندوق منتفع خواهد شد.با توجه به اینکه صندوق ها بخشی از سرمایه خود را در سهام سرمایه گذاری میکنند در صورتی که بازار سرمایه خوب باشد، سرمایه گذاران میتوانند سود بیشتری منتفع گردد.

رد سیستم : چنانچه مبلغ واریز از مبلغ صدور یک واحد کمتر باشد وضعیت صدور رد سیستم میشود. رد مدیر : چنانچه واریز از حساب شخصی غیر از سرمایه گذار انجام شود و یا وجه واریزی در روزی که صدور ثبت شده در حساب صندوق تسویه نشده باشد وضعبت صدور رد مدیر میشود .

در صندوق های این مجموعه انتقال واحد صورت نمی گیرد و صندوق قابلیت پرداخت وام را ندارد.

گواهی واحدهای سرمایه گذاری در حال حاضر از طریق حساب کاربری صندوق در قسمت لیست گواهی قابل دریافت است .

از طریق پروفایل سجام اطلاعات مد نظر اصلاح شود سپس در حساب کاربری صندوق قسمت پروفایل کاربری گزینه “به روزرسانی” از سجام را انتخاب کنید، اطلاعات آپدیت شده سجام جایگزین اطلاعات صندوق می شود. به این موضوع توجه داشته باشید که تمام واریزی های صندوق به شماره حساب پیش فرض سرمایه گذار انجام می شود.

فرآیند سجامی شدن شامل دو مرحله می باشد مرحله اول: ورود به سایت سجام و ثبت نام بر روی سایت مرحله دوم: دریافت کد پیگیری ده رقمی سجام که برای سرمایه گذار پیامک می شود. سرمایه گذار در صورتی سجامی کامل شده است که عبارت “تایید سهام دار در سجام” را درر پروفایل سجام خود ببیند.

پس از ثبت نام بر روی سایت سجام و احراز هویت در سامانه سجام، از طریق گزینه ورود سرمایه گذاران بر روی سایت صندوق ثبت نام انجام شده و بلافاصله بعد از تکمیل فرآیند ثبت نام فعالسازی صندوق انجام می شود و امکان ثبت درخواست صدور فراهم میباشد ، در فرآیند ثبت نام نسبت به انتخاب نام کاربری و رمز دقت و از کلمات تکراری و رایج کمتر استفاده شود . *درصورتی که یکی از فیلد های اطلاعات سرمایه گذار در سجام تکمیل نشده باشد فرایند ثبت نام انجام نمی شود .

در صورت انتخاب واریز از طریق فیش بانکی سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق مراجعه حضوری به شعب کلیه بانک ‌ها به میزان نامحدود به حساب‌های بانکی صندوق درخواست انتقال وجه (ساتنا یا پایا) ارائه نموده و پس از واریز شماره فیش یا شماره پیگیری را در فیلد مربوطه درج و تصویر فیش را بارگذاری نمایند. همچنین سرمایه‌گذاران محترم می‌توانند با توجه به سقف‌های تعیین ‌شده توسط بانک خود، از طریق اینترنت‌ بانک یا همراه بانک خود بدون مراجعه حضوری به بانک، نسبت به جابجایی پول به حساب‌های صندوق اقدام و فایل رسید را در فیلد مربوطه بارگذاری کنند. توضیح مهم: در صورت انتخاب درگاه پرداخت اینترنتی برای واریز، مبلغ واریزی مطابق مقررات بانک مرکزی و مرکز شاپرک، یک روز پس از پرداخت به حساب صندوق واریز خواهد شد. همچنین حداکثر مبلغ قابل ‌واریز ازطریق درگاه معادل 500 میلیون ریال برای یک کارت بانکی و حداکثر یک میلیارد ریال برای هر کد ملی (2 کارت بانکی مختلف، هر یک 500 میلیون ریال) منحصربه‌فرد است. توضیح مهم: جهت اطلاع از محدودیت های انتقال وجه حضوری یا اینترنتی لازم است سرمایه گذار با بانک خود چک کند.

شخص وکیل با مراجعه به اداره مالیات اقدام به ثبت دارایی متوفی میکند و اداره مالیات پس از استعلام مبنی بر اعلام مانده حساب موجود نزد صندوق، گواهی مالیات بر ارث را صادر می کند و شخص وکیل پس از پرداخت مالیات بر ارث می تواند نامه مالیات را به همراه مدارک زیر جهت انجام امورمربوطه به یکی از شعب صندوق ارائه دهد. 1-گواهی فوت 2-نامه انحصار وراثت از دادگستری 3-نامه اداره مالیات 4-مدارک هویتی وراث ( در صورت عدم حضور وراث کپی برابر اصل مدارک) 5-گردش حساب مرحوم ( به علت ابطال شدن واحدها و اطلاع از عدم واریزی ) 6-وکالتنامه از وراث برای انجام امور مربوطه در صندوق های سرمایه گذاری 7-برگه پر شده شماره حساب و شبا از وراث( شماره حساب و شبا باید به اسم خود شخص باشد ،جز مواردی که اسم و شماره حساب فرد خاصی در وکالتنامه قید شده باشد )

طبق تبصره 1 ماده 7 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید ، درآمدهای صندوق های سرمایه گذاری معاف از مالیات می باشد.

بله. صندوق ارزش آفرین گلرنگ این امکان را دارد تا در صورتی که سرمایه گذار تمایل داشته باشد از محل سود سرمایه گذار ، مجددا برایش واحد جدید خریداری نماید. در این صورت به سرمایه اولیه فرد سود مرکب تعلق می‏ گیرد. در حال حاضر امکان ثبت درخواست صدور از محل سود (با انتخاب درصد سرمایه گذاری مجدد از 0 تا 100) در پروفایل شما در سایت صندوق وجود دارد. چنانچه مبلغ سود سرمایه گذار کمتر از نرخ یک واحد باشد به حساب شخص واریز می گردد. این گزینه یک هفته قبل و بعد از تاریخ تقسیم سود غیرفعال می باشد.

تتمه صدور 2 روز کاری پس از سرمایه گذاری ، به حساب سرمایه گذار عودت داده می شود.

لازم به ذکر است چون در هنگام واریز وجه تعداد دقیق واحدها و مبلغ صدور مشخص نمی باشد ، بنابراین پس از تایید صدور و مشخص شدن تعداد دقیق واحدها مبلغی کمتر از 1000000 ریال تحت عنوان تتمه صدور به حساب سرمایه گذار واریز خواهد شد.

به غیر از صندوق سرمایه گذاری مشترک سبحان که حداقل دوماه نگهداری نیاز است، باقی صندوق های گروه آرمان آتی جریمه ابطال ندارند.

 پرداخت مبلغ ابطال طبق اساسنامه حداقل 2 و حداکثر 7 روز کاری پس از ثبت درخواست ابطال صورت می‌پذیرد.

1-اگر سجامی هستید ، نیازی به هیچ گونه مدارک شناسایی نمی باشد ، فقط کافیست با مراجعه به سایت و وارد کردن کد ملی و کد تایید شرکت سپرده گذاری نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

2- اگر سجامی نیستید ، می توانید با مراجعه به سایت سپرده گذاری ابتدا سجامی شوید سپس اقدام به ثبت نام نمایید.

قیمت صدور هر واحد، همان قیمت خرید هر واحد سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها است و قیمت ابطال هر واحد، به منزله قیمت فروش واحدهای سرمایه‌گذاری و انصراف در سرمایه‌گذاری صندوق است. قیمت ابطال از تقسیم خالص کل ارزش دارایی‌های صندوق بر تعداد واحد دست سرمایه‌گذاران محاسبه می‌شود. قیمت صدور با قیمت ابطال به میزان کارمزد مورد نیاز مدیر صندوق جهت خرید اوراق بهادار موجود در صندوق اختلاف دارد.

در صورتی که فرزند شما به سن قانونی (۱۸ سال) نرسیده باشد و شما ولی وی باشید می‌توانید ولایتا برای ایشان سرمایه‌گذاری کنید. برای سایر اشخاص تنها با داشتن وکالت‌نامه که در آن صراحتا خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری ذکر شده باشد این امکان وجود دارد.

بله. سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به سایت هر یک از صندوق‌های صدور و ابطالی، ثبت نام سجامی کرده نام کاربری و رمز عبور دریافت کنند. پس از آن می‌توانند واحدهای صندوق را به صورت آنلاین صادر کرده یا باطل کنند. امکان سرمایه‌گذاری از طریق «سامانه سرمایه‌گذاری آرمان آتی» نیز وجود دارد.

مدت قرارداد یک سال است ولی با اتمام یک سال طرفین می‌توانند آن را برای یک سال دیگر تمدید کنند و همچنین در طول مدت سبدگردانی، امکان افزایش یا کاهش سرمایه و یا فسخ قرارداد پیش از زمان اتمام قرارداد سبدگردانی نیز وجود دارد.

صندوق های سرمایه گذاری به شماره حساب تعریف شده شما در سامانه سجام متصل هستند ، لذا اگر تغییری لازم است باید از طریق سامانه سجام اقدام نمایید.

سود صندوق های درآمد ثابت گروه آرمان آتی وابسته به نوع صندوق و وضعیت بازار از سالیانه حدود 18 الی 30 درصد متفاوت است. برای اطلاع دقیق به سایت صندوق مورد نظر خود مراجعه نمایید.

درمورد صندوق های قابل معامله در بازار روند همانند خرید و فروش سهام است ، اما در خصوص صندوق های صدور و ابطال از طریق سامانه سرمایه گذاری صندوق درخواست ابطال داده و مبلغ سرمایه گذاری شما بین 2 تا 7 روز کاری به حساب تعریف شده سجامی شما واریز میگردد.

مشکلات ورود به سامانه معمولا به علت فراموشی رمز عبور و یا نام کاربری است، نام کاربری شما کد ملی شماست و اگر پسوردتان را فراموش کرده اید درخواست رمز عبور مجدد نمایید تا از طریق شماره تلفن همراه مربوط به کد ملی شما عمل تعویض رمز عبور انجام شود. اگر بازهم موفق به ورود نشدید با اعمال کلید های ctrl+ f5 مجدد تلاش نمایید.

لطفا کد ملی خود را همراه شماره تماس خود در یکی از بخشهای زیر ثبت و ارسال نمایید:

1-سامانه چت آنلاین

2- از طریق این لینک :
https://armanati.com/%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1-%d8%b3%d8%b1%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%87-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1%db%8c/
3-از طریق ایمیل info@armanati.com

4-تماس با 91006580

 

ازانجایی که بخشی از پورتوفوی صندوق سرمایه گذاری وابسته به نوع صندوق، در بازار سرمایه است لذا تغییرات بازار سرمایه بر تغییرات بازدهی صندوق تاثیر گذار خواهد بود. صندوق های درسهام نوسانات بیشتر و صندوقهای درآمد ثابت تغییرات کمتر.

پس از ثبت نام در صندوق نام کاربری و رمز عبور برای شما ارسال میگردد ،با اطلاعات دریافتی از طریق وبسایت صندوق مورد نظر خود وارد پنل سرمایه گذاری خود شوید و اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

برای واریز مبالغ بالای 500 میلیون ریال باید از طریق پرداخت از طریق فیش بانکی اقدام نمایید. پس از واریز فیش را در وبسایت بارگزاری نمایید.

امکان صدور و ابطال در صندو قهای سرمایه گذاری در ساعات 8 الی 4 بعد از ظهر وجود دارد لذا در این بازه زمانی مراجعه نمایید. همچنین ممکن است سقف واحد های سرمایه گذاری تکمیل شده باشد لذا باید تا باز شدن ظرفیت منتظر بمانید. 

از طریق پنل کاربری خود قسمت گردش حساب را کنترل فرمایید.

برای محاسبه سود میتوانید از ماشین حساب بازدهی استفاده نمایید.

http://golrangfund.ir/Home/FundReturnCalculator

سوالات مربوط به سبدگردانی اختصاصی

سبدهای اختصاصی همان‌طور که از اسم آن پیداست مختص هر سرمایه‌گذار و به نام او تشکیل می‌شوند. تشکیل سبدهای اختصاصی با توجه به میزان ریسک‌پذیری و اهداف شخصی سرمایه‌گذار انجام می‌شود اما مالکیت در صندوق‌های سرمایه گذاری به‌صورت مشاع بوده و ممکن است سطح ریسک آن از میزان تحمل ریسک شما بیشتر یا کمتر باشد.

خدمت سبد گردانی اختصاصی در آرمان آتی با حداقل صد میلیون تومان سرمایه قابل انجام است.

ابتدا پس از انجام تست ریسک پذیری، قرار دادی یک‌ساله که در هرزمانی به درخواست مشتری قابل فسخ هست، منعقد میگردد. به نام مشتری یک کد PRX توسط سبد گردان ایجاد می شود که نمایان گر این است که مالکیت دارایی های سبد برای مشتری است اما انجام معاملات توسط سبدگردان صورت میپذیرد. در این قرارداد تا 20 درصد سود ساخته‌شده فقط شامل کارمزد ثابت سبد گردانی که مبلغ ناچیزی است می شود اما کارمزدهای نقل و انتقال سهام و معاملات به عهده مشتری خواهد بود. در صورتی که سود ساخته‌شده بیشتر از 20 درصد باشد، سبد گردان درصدی از مازاد سود را به عنوان کارمزد متغیر دریافت خواهد کرد. البته این موارد با توجه به مبلغ سرمایه‌گذاری متغیر هستند.  مشتری قابلیت انجام معاملات را در سبد اختصاصی ندارد اما می‌تواند جریان معاملات را مشاهده کند ضمنا بصورت ماهیانه گزارش عملکرد سبد برای مشتری توسط کارشناسان سبد ارسال میگردد.

قرادادی به مدت یکسال نوشته می شود که در هر زمانی به درخواست مشتری قابل فسق می باشد. به نام مشتری یک کد PRX توسط سبدگردانی ایجاد می شود.برای جزییات بیشتر  به لینک زیر مراجعه کنید:
https://armanatiamc.com/customerservice

 

سبدهای اختصاصی به طور ویژه برای هر سرمایه گذار و با نام او تشکیل می شوند. معاملات در سبدهای اختصاصی با توجه به ویژگی ها و اهداف شخصی سرمایه گذار انجام می شوند و یک خدمت ویژه به حساب می آید. مالکیت در صندوق های سرمایه گذای به صورت مشاع است و هر سرمایه گذار با توجه به آورده خود در صندوق، مالکیت کسب می کند. حداقل وجه لازم برای ورود به صندوق ها معادل قیمت خرید یک واحد از صندوق موردنظر است.

اول؛ برگزاری جلسه مشاوره و مذاکره اولیه با هدف تبادل اطلاعات با سرمایه گذار صورت می گیرد. دوم؛ پرسشنامه اطلاعات مشتری با هدف تحلیل ریسک از سوی سرمایه گذار تکمیل می شود. سوم؛ اوراق هویتی سرمایه گذار اخذ و قراردادی به منظور اخذ کد معاملاتی سبدگردانی اختصاصی امضا می شود. چهارم؛ وجه از طریق سرمایه گذار واریز می شود. پنجم؛ سرمایه گذار مبلغ سرمایه گذاری خود را به حساب شرکت سبدگردان ارسال و فیش واریز وجه را برای شرکت ارسال می کند. ششم؛ پس از امضا قرارداد شرکت نسبت به اخذ کد PRX به نام شما و متصل به کد بورسی شما از شرکت سپرده گذاری مرکزی اقدام خواهد کرد و سبد اختصاصی شما ایجاد خواهد شد.

با توجه به اینکه در بازار سرمایه پول و سهام (دارایی‌های با نقد شوندگی بسیار بالا) معامله می‌شود و قاعدتا هر سرمایه گذاری با تلاش زیاد منابعی را برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه مهیا کرده است، بنابراین عقل سلیم حکم می‌کند که سرمایه‌گذاران از طریق شرکت‌ها‌ی رسمی و دارای مجوز فرایند مدیریت دارایی‌ها را انجام دهند.

اشخاصی که با قول‌های واهی صحبت از بازدهی‌های چند صد درصدی می‌کنند، معمولا کارشان این است که منابع مردم عادی را در اختیار گرفته و از اهرم آن برای کسب بازدهی شخصی استفاده می کنند. قراردادهای منعقد شده با این افراد هیچ اعتباری ندارد و در هیچ مرجعی قابل پیگیری نیست.

به عبارتی از آنجا که هیچ شخص ثالثی (امین سبد) بر قرارداد نظارت ندارد، فرایند گزارشگری از این افراد مشخص نیست. در ضمن معمولا مکان ثابتی هم برای مراجعه به این افراد وجود ندارد. بنابراین نباید پول بی زبان را به افراد سر زبان دار داد!

بارها دیده یا شنیده‌ایم که افرادی با دادن وعده و وعید مبالغی را از سرمایه گذاران گرفته و آن را صرف بالابردن سهام بی ارزش خود نموده‌اند. در پایان نه تنها سرمایه گذار سود نمی‌برد بلکه با ضرر هنگفتی نیر مواجه شده و گاهی حتی قادر به فروش سهم خود نیز نمی‌شود.

تمامی افراد حقیقی و حقوقی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بورس و سایر اوراق بهادار و کسب سود هستند اما وقت و دانش کافی برای ورود به بازارهای مالی را ندارند، می‌توانند با استفاده از دانش متخصصان شرکت‌های سبدگردانی در کنار شغل اصلی خود بدون صرف وقت در این بازارها نیز سرمایه‌گذاری کنند.

بله. سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به سایت هر یک از صندوق‌های صدور و ابطالی، ثبت نام سجامی کرده نام کاربری و رمز عبور دریافت کنند. پس از آن می‌توانند واحدهای صندوق را به صورت آنلاین صادر کرده یا باطل کنند. امکان سرمایه‌گذاری از طریق «سامانه سرمایه‌گذاری آرمان آتی» نیز وجود دارد.

مدت قرارداد یک سال است ولی با اتمام یک سال طرفین می‌توانند آن را برای یک سال دیگر تمدید کنند و همچنین در طول مدت سبدگردانی، امکان افزایش یا کاهش سرمایه و یا فسخ قرارداد پیش از زمان اتمام قرارداد سبدگردانی نیز وجود دارد.

طبق الزامات پولشویی امکان سرمایه گذاری برای شخص دیگر وجود ندارد، همچنین برای ثبت نام باید حتما کد ملی و شماره موبایل تایید شده با کد ملی شخص در دسترس باشد و باید مبلغ  سرمایه گذاری حتما از طریق حساب خود سرمایه گذار به حساب صندوق واریز گردد.

سوالات مربوط به امور مالی شرکتی

بله.یکی از خدمات گروه آرمان آتی تامین مالی است

برای بهره مندی از خدمات تامین مالی لطفا موارد زیر را به ایمیل سازمانی شرکت info@armanati.com ارسال نمایید:

1-صورت مالی دو سال اخیر حسابرسی شده

2-نامه رسمی با سربرگ با توضیح درخواست مربوطه

*در صورتی که هنوز شرکت تاسیس نکرده اید طرح توجیهی (پروپوزال) خود را ارسال نمایید.

 

ابتدا طرح توجیهی خود را به ایمیل info@armanati.com ارسال نمایید. پس از بررسی طرح در کمیته در صورت قبولی طرح با شما تماس گرفته شده و طی جلسه کمیته سرمایه گذاری به صورت آنلاین و یا حضوری تصمیم گیری نهایی انجام خواهد گرفت.

برای بهره مندی از خدمات تامین مالی لطفا موارد زیر را به ایمیل سازمانی شرکت info@armanati.com ارسال نمایید:

1-صورت مالی دو سال اخیر حسابرسی شده

2-نامه رسمی با سربرگ با توضیح درخواست مربوطه

 

این مبلغ با توجه به تیکت سایز متفاوت است. پس از بررسی در کمیته مشخص میگردد

پروژه های مربوطه باید در حوزه فینتک و ICT باشد.